Orta Dönem (MTV) - Uzun Dönem (LTV) Kamplar

Uluslararası Gönüllü Gençlik Kamplarına kısa dönem (7-21 gün) kamplara katılabileceğiniz gibi orta (22-179 gün) ve uzun dönem (180-365 gün) olarak katılabileceğiniz kamplar da mevcuttur.

Orta ve uzun dönem kampların büyük çoğunluğunda lider yardımcılığı veya liderlik gibi tecrübe gerektiren görevlerde yer alabileceğiniz gibi; şehir merkezlerinde veya ofislerde de çalışabileceğiniz projeler mevcuttur. Kamp arama motorumuzda bu kampları "MTV", "LTV" veya "MLTV"  kodlarıyla buradan arama yaparak bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

MTV ve LTV türü kampların başvuru, kayıt ve yerleştirme süreci kısa dönem (STV) kamplar ile benzerdir. Ancak bu kamplarda seçme kıstasları kısa dönemlere oranla daha hassastır. Gönüllülerden bir motivasyon mektubu talep edilebilir ve partner kuruluşumuz gönüllü ile görüntülü konuşma yapabilir. Bu sürecin sonunda gönüllü kabul edilir veya edilmez. Kabul edilmeme durumunuzda a başka bir orta-uzun dönem kampa başvuru yapabilirsiniz.

Nasıl Başvurabilirim?

Uyarı: 18 yaş altı gençler için MTV-LTV kamp bulunmamaktadır.

Kayıt İşlemleri:

1) Kayıt olmak için hemen şimdi buraya tıklayarak online başvuru formunu doldurabilir, kamp sisteminde gitmek istediğiniz 1 ülkeyi seçebilirsiniz.

Uyarı: MTV-LTV başvurularında en az 3 kamp değil yalnızca bir ülkeden bir kamp tercih edilir. Tercih ettiğiniz bu kampa yerleşemezseniz aynı süre periyodunda başka bir kamp tercihi daha yapabilirsiniz. MTV-LTV başvuruları için kısa dönem ücreti ödeyerek başvuru yapabilir, kabul almanız durumunda kayıt ücretinizi aşağıda belirtilen tam kayıt ücretine tamamlayabilirsiniz. MTV-LTV başvurularının iptal prosedürü kısa dönem kamplarla aynıdır. 


MTV-LTV Kayıt Ücretleri:

MTV (Middle Term Volunteering) ORTA DÖNEM KAMPLAR
22-30 gün: 450 €
31-89 gün: 500 €
90-179 gün: 550 €

LTV (Long Term Volunteering) UZUN DÖNEM KAMPLAR
180-269 gün: 800 €
270-365 gün: 1000 €

LTV - Uzun Dönem Projeleri Buraya Tıklayarak İnceleyebilirsiniz. Daha fazlası için kamp listemizi günlük kontrol edebilirsiniz. 


3) Kayıt için gerekli belgeler:
Kayıt belgelerinizi GSM ofisine (Kocatepe Mahallesi, Bayındır Sokak 45/9 Çankaya 06420 Ankara) elden teslim edebilir veya kargo yoluyla gönderebilirsiniz.


Gerekli Belgeler:
a) Her sayfası önlü arkalı imzalanmış ve uygun yerleri kampçı tarafından doldurulmuş 2 nüsha sözleşme.
Sözleşmeyi Cihazıma İndir
b) Nüfus Cüzdanı fotokopiniz.
c) E-devlet üzerinden alabileceğiniz Yerleşim Yeri ve Diğer Adres Belgesi.


Önemli Uyarı: Sözleşmenin 2 nüshasının da her sayfasının imzalanması ve en son sayfada boş bir yere "sözleşmenin tamamını okudum, kabul ediyorum" ibaresi yazılarak imzalanması gereklidir.