2024 LİDER EĞİTİMİ - İTALYA
BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

KENDİN VE DÜNYA İÇİN YAPABİLECEĞİN BİR ŞEYLER VAR!

Dünya'ya Renk Kat, Kendine Güven, Gönüllü Kamp Lideri Ol!

Uluslararası bir gönüllü çalışma programı olan Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları'nda lider olmak isteyen, liderlik ve organizasyon yeteneklerini geliştirmek, gönüllülük seviyesini yukarı taşımak ve uluslararası bir kamp liderliği sertifikası ile bunu taçlandırmak isteyen gönüllülerimiz için bir katılım fırsatıdır.

TANIM:

Dünya'da "International Voluntary Services (IVS)" veya "Workcamps" olarak bilinen ve 102 yıllık bir geçmişe sahip olan, her yıl dünyanın 3000 farklı yerinde ortalama 2 hafta süren ve her bir kampta dünyanın çeşitli ülkelerinden katılan ortalama 14 gönüllünün bulunduğu kamplardır. Kamplarda hiç bir şekilde turistik veya ticari faaliyetler olmadığı gibi, kampların tamamı iklim eylemi, doğa ve çevre, arkeoloji, yenileme, kültür ve sanat, festival, sosyal dezavantajlı bireylerle ilgili kar amacı gütmeyen projelerdir. Kamplar aynı zamanda gençlerin sosyal gelişimlerine, kültürler arası etkileşime önem verir, gençler için gezi ve aktiviteler düzenler. Her bir kampta bir veya iki adet eğitimli kamp lideri bulunmaktadır. Kamp boyunca bu kamp liderleri, gönüllülere ve gönüllü çalışma sürecinin tamamına liderlik etmektedir. GSM, gönüllülerine bu konuda eğitim vererek onların Türkiye'de ve diğer ülkelerdeki kamplarda lider olabilmelerini sağlar. Bu programda lider olabilmek için eğitim almış olmak zorunlu bir koşuldur.

AMAÇ:

GSM - Gençlik Servisleri Merkezi, gönüllülerine Küresel Eğitim yaklaşımıyla hazırlanmış bu eğitime katılma fırsatı sunarak kampların niteliğini ve gençlerin kendi sosyal gelişimlerini artırmayı hedeflemektedir. Liderlik eğitimi, katılımcı gençlerin sosyal yeteneklerini artırmayı; uluslararası sivil toplum çalışmalarına olan farkındalıklarını, küresel vatandaşlık bilinçlerini, liderlik ve organizasyon kabiliyetlerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bilgisi ve yetenekleri artırılmış kamp liderleri yoluyla kampların niteliğini ve etki alanını artırmayı, niteliği ve etki alanı artan kamplar ile sivil toplum çalışmalarını büyütmeyi hedefler.
Bu eğitimi tamamlayan gönüllüler, 2024 yılı Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül aylarında Türkiye'nin çeşitli yerlerinde gerçekleşecek olan ve GSM tarafından organize edilen kısa dönem (2 hafta) kamplarda kamp lideri, ikinci lider, lider yardımcısı ve yedek lider olarak görevlendirilecektir. Katılımcılar aynı zamanda uluslararası kamplara yapacakları liderlik başvurularında kabul almalarını kolaylaştıracak birer liderlik sertifikası kazanacaklardır.

BAŞVURU KOŞULLARI:

1) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak.

2) İleri seviye İngilizce bilgisine sahip olmak. En az B2, tercihen C1, C2.

3) 18-31 yaş arasında olmak.

4) Daha önce herhangi bir gönüllü çalışma, eğitim, etkinlik vb. aktiviteye katılmış olmak. (Tercihen)

5) Daha önce yurt dışında en az bir Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampı'na katılmış olmak. (Tercihen)

6) Eğitime ve liderlik için görevlendirilen kampa tam ve etkin katılım sağlamak.

EĞİTİMİN GERÇEKLEŞECEĞİ

Yer: 

Tarih: 

Saat: 

Son Başvuru: 


*Katılım ücretsizdir.

*Katılımcılara öğlen yemeği (lunch box) verilecektir. Aralarda çay, kahve ikramlarımız vardır. 

*Başvurusu kabul edilen katılımcılara e-posta yoluyla geri dönüş yapılacak ve program detayları hakkında bilgilendirilecektir.

*Eğitimi tamamlayan ve bir kampa lider olarak seçilen katılımcıların kampa ulaşım, konaklama, yemek masrafları karşılanacak, kendilerine cep harçlığı verilecektir.

BAŞVURMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.