KAMP TERCİHLERİ BAŞLADI 2023

KAMP TERCİHLERİ BAŞLADI 2023

Değerli GSM Gönüllüleri,

Pandemide gönüllülerin yokluğunu fırsat bilip büyüyen bazı küresel sorunlarımız var. İklim krizi ilerliyor, dünyada savaşlar yaşanıyor, doğanın ve canlıların yaşam alanları yok ediliyor ve her zamanki gibi eşitsizliklerin önüne bir türlü geçilemiyor! 102 yıllık Uluslararası Gönüllü Hizmeti yeniden kolları sıvadı çünkü gönüllüğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Küresel sorunlarla savaş başlıyor! Ne ile mi? Gönlünüzü yanınıza alıp kamp tercihi yapmanız yeterli!

Yaptığınız küçük çalışmalar tüm dünyada sizin gibi 40.000'den fazla gönüllünün yaptıklarıyla birleşince eşsiz bir toplumsal fayda yaratacak. Ancak unutmayın!

Workcamps (International Voluntary Service - IVS) ya da Türkçesi Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları, her şeyden önce siz değerli gönüllülerimizin gelişimine odaklanır. Sizin gibi kalbi güzel küresel vatandaşlar kazanmanın değeri paha biçilemez ve sürdürülebilirliği tartışılamaz! Bu yüzden, konfor alanınızdan çıkıp gençliğinizi ve motivasyonunuzu ortaya koymanın tam zamanı!

Kamp tercihi yapmadan önce size çok önemli UYARILARIMIZ VAR! Lütfen aşağıdaki uyarıları okumadan kamp tercihi yapmayınız.

⚠️ ÖNEMLİ UYARILAR:

Eğer kayıt evraklarınızı teslim etmediyseniz, lütfen 7 gün içinde elden veya posta ile teslim ediniz. Kayıt evraklarını teslim etmeyen kampçılarımız kamp kabul döneminde sorun yaşayabilirler.

Kamp tercihlerinizi yaparken acele etmenize gerek yoktur.
Tercih yaptığınız gün değil, ödeme yapıp kayıt olduğunuz gün baz alınmaktadır.
Ancak lütfen 17.03.2023 Cuma günü 23.59'a kadar kamp tercihlerinizi tamamlayınız. 
Bu tarihten sonra kayıt sıranıza bağlı olan yerleşme önceliğinizi kaybedebilirsiniz.

1) Lütfen kamp tercihi yapmadan önce kişisel bilgilerinizin yer aldığı PROFİL bölümündeki bilgilerini kontrol ediniz, düzeltiniz ve kaydediniz. Adres bölümü hariç tüm bilgilerinizin İNGİLİZCE olduğundan emin olunuz.

2) Lütfen başvuru bölümünüzdeki motivasyon bilgilerinizi kontrol ediniz. Bu alandaki PROJECT REGISTER REASON bölümü en önemlisidir. Buraya Uluslararası Gönüllü Hizmetine neden başvurduğunuzu, beklentilerinizi ve sunabileceklerinizi içeren, gönüllü motivasyonu taşıyan bir paragraf (İngilizce 50-100 kelime) yazdığınızdan emin olunuz. Altın kelimeler: Volunteer, explore, culture, peace, world, equality, climate, mobility, support, nature vb.

3) Lütfen tercih yapmadan önce profilinizdeki PASAPORT BİLGİLERİNİN güncel ve geçerli olduğundan emin olunuz. Pasaport bilgileri güncel olmayan kampçılarımıza davet mektubu ve gönderici referans mektubu sağlayamayız.

4) Tercih ettiğiniz kampları lütfen iyice okuyunuz. Tarih, iş detayı, konaklama/yemek ve lokasyon gibi koşullara dikkat ediniz. Lütfen katılmayacağınız bir kampı tercih etmeyiniz. Katılabileceğiniz ne kadar çok kamp tercih ederseniz o kadar avantajınıza olacaktır.

5) Eğer birden çok kampa gidecekseniz, önce bir ülkeden tercih yapıp o ülkeden kabul gelmesini bekleyiniz. Gideceğiniz ikinci kampı, kabul aldığınız ilk kampın arkasına veya önüne gelecek şekilde tercih edebilirsiniz. Biz buna GSM'de MULTICAMPING NINJA taktiği diyoruz. 😎

6) Kamp tercihi yaparken mobil cihaz yerine bir bilgisayar kullanırsanız daha kullanışlı olacaktır.

7) Eğer kampa bir arkadaşınızla birlikte gitmek istiyorsanız, başvuru bölümünüzde "I want to go with someone" bölümünde birlikte gideceğiniz kişinin adı ve soyadı yazılmış olmalıdır. Partnerinizle aynı kampları, aynı sırayla tercih etmeyi unutmayınız!

⚠️ Tercih ettiğiniz ülkede hiç mi kamp yok? PANİK YAPMAYIN 🙂 Muhtemelen o ülkedeki partnerlerimiz henüz kamplarını yayınlamamıştır. Bunu bizi arayarak ya da bize mail atarak teyit edebilir ve tavsiye isteyebilirsiniz.


Kamp tercihi için yapmanız gereken, aşağıdaki butona tıklayarak kamp sisteminize giriş yapmanız, başvurularım > detaylar > kamp tercihi bölümünden tercih ettiğiniz kampları sepete atıp onaylamak olacaktır. 😇

Unutmayın, biz buradayız ve sizler için çalışıyoruz. İletişim kurmaktan çekinmeyiniz. 💙 

GSM, tüm gönüllülerimize mutlu ve sağlıklı bir kamp sezonu diler.

KAMP TERCİHİ YAP

KAYIT OL (KAYIT OLMADAN ÖNCE ÜLKE BAZLI KONTENJAN LİSTEMİZE GÖZ ATABİLİRSİNİZ.)

HERKESE AÇIK KAMP LİSTESİ

GSM - GENÇLİK SERVİSLERİ MERKEZİ 
1985, Ankara

Bu yazıyı paylaşmak ister misin?