KAMP TERCİHLERİ BAŞLADI! - 2022

KAMP TERCİHLERİ BAŞLADI! - 2022

Değerli GSM Gönüllüleri,

2 yıldır beklediğimiz an işte geldi! Vaka sayılarında düşüş ve aşılanma oranlarındaki büyük artışla beraber pandemiye bağlı kısıtlamaların tüm dünyada hızla kalktığı bu dönemde, bizler de hayalini kurduğunuz kampları önünüze getirebilmek için gayret ediyoruz.

Pandemide gönüllülerin yokluğunu fırsat bilip büyüyen bazı küresel sorunlarımız var. İklim krizi ilerliyor, dünyada savaşlar yaşanıyor, doğanın ve canlıların yaşam alanları yok ediliyor ve her zamanki gibi eşitsizliklerin önüne bir türlü geçilemiyor! 102 yıllık Uluslararası Gönüllü Hizmeti yeniden kolları sıvadı çünkü gönüllüğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Küresel sorunlarla savaş başlıyor! Ne ile mi? Gönlünüzü yanınıza alıp kamp tercihi yapmanız yeterli!

Yaptığınız küçük çalışmalar tüm dünyada sizin gibi 40.000'den fazla gönüllünün yaptıklarıyla birleşince eşsiz bir toplumsal fayda yaratacak. Ancak unutmayın!

Workcamps (International Voluntary Service - IVS) ya da Türkçesi Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları, her şeyden önce siz değerli gönüllülerimizin gelişimine odaklanır. Sizin gibi kalbi güzel küresel vatandaşlar kazanmanın değeri paha biçilemez ve sürdürülebilirliği tartışılamaz! Bu yüzden, konfor alanınızdan çıkıp gençliğinizi ve motivasyonunuzu ortaya koymanın tam zamanı!

Kamp tercihi yapmadan önce size çok önemli UYARILARIMIZ VAR! Lütfen aşağıdaki uyarıları okumadan kamp tercihi yapmayınız.

⚠️ ÖNEMLİ UYARILAR:

1) Lütfen kamp tercihi yapmadan önce kişisel bilgilerinizin yer aldığı PROFİL bölümündeki bilgilerini kontrol ediniz, düzeltiniz ve kaydediniz. Adres bölümü hariç tüm bilgilerinizin İNGİLİZCE olduğundan emin olunuz.

2)
Lütfen başvuru bölümünüzdeki motivasyon bilgilerinizi kontrol ediniz. Bu alandaki PROJECT REGISTER REASON bölümü en önemlisidir. Buraya Uluslararası Gönüllü Hizmetine neden başvurduğunuzu, beklentilerinizi ve sunabileceklerinizi içeren, gönüllü motivasyonu taşıyan bir paragraf (İngilizce 50-100 kelime) yazdığınızdan emin olunuz. Altın kelimeler: Volunteer, explore, culture, peace, world, equality, climate, mobility, support, nature vb.

3) 
Eğer hala güncel pasaport bilgileriniz mevcut değilse, profilinizdeki "pasaportum yok" seçeneği işaretli olmalıdır. Kamp tercihi yaptıktan sonra en yakın zamanda pasaport bilgilerinizi güncellemeyi ve bize haber vermeyi unutmayınız!

4) Tercih ettiğiniz kampları lütfen iyice okuyunuz. Tarih, iş detayı, konaklama/yemek ve lokasyon gibi koşullara dikkat ediniz. Bununla birlikte, eğer kayıt evraklarınızı teslim etmediyseniz, lütfen 15 gün içinde elden veya posta ile teslim ediniz. Kayıt evraklarını teslim etmeyen kampçılarımız kamp kabul döneminde sorun yaşayabilirler.

5) Eğer birden çok kampa gidecekseniz, önce bir ülkeden tercih yapıp yerleşmeyi bekleyiniz. O ülkede bir kampa kabul aldıktan sonra diğer kampı onun önüne veya arkasına gelecek şekilde tercih edebilirsiniz. Biz buna GSM'de MULTICAMPING NINJA taktiği diyoruz. 😎

6) Kamp tercihi yaparken mobil cihaz yerine bir bilgisayar kullanırsanız daha kullanışlı olacaktır.

7) Gideceğiniz ülkenin pandemiye bağlı seyahat koşullarını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Bir bilgisayardan giriş yaparsanız harita çok daha net görünecektir.

8) Eğer bir kişiyle birlikte gitmek istiyorsanız, başvuru formunuzdaki "I WANT TO GO WITH SOMEONE" bölümüne bu kişinin adını ve soyadını (başka bir şey yazılmamalıdır) yazmayı unutmayınız ve kamp partnerinizle aynı kampları aynı sırayla tercih ediniz.

⚠️En Önemli Uyarı: Kamp listesi zaman içinde güncellenecek, önümüzdeki haftalarda yeni kamplar eklenecektir. Şimdi kamp tercihi yapmak ile bekleyip daha sonra kamp tercihi yapmak arasında kalıyorsanız, düşünmeniz gereken tek şey "şu anda gitmeyi istediğim en az 3 kamp var mı?" olmalıdır. Eğer gitmek istediğiniz en az 3 kamp bulduysanız, hemen tercih yapmanızı öneririz. Böylece siz yeni kampları beklerken mevcut kamplar dolmamış olur.

Eğer en az 3 kamp bulamadıysanız, beklemeyi tercih edebilirsiniz. Yeni açılacak kamplardan tercih yapabilirsiniz.

Tercih ettiğiniz ülkede hiç mi kamp yok? PANİK YAPMAYIN 🙂 Muhtemelen o ülkedeki partnerlerimiz henüz kamplarını yayınlamamıştır. Bunu bizi arayarak ya da bize mail atarak teyit edebilir ve tavsiye isteyebilirsiniz.
-----
Kamp tercihi için yapmanız gereken, aşağıdaki butona tıklayarak kamp sisteminize giriş yapmanız, başvurularım > detaylar > kamp tercihi bölümünden tercih ettiğiniz kampları sepete atıp onaylamak olacaktır. 😇

Unutmayın, biz buradayız ve sizler için çalışıyoruz. İletişim kurmaktan çekinmeyiniz. 💙

GSM, tüm gönüllülerimize mutlu ve sağlıklı bir kamp sezonu diler.

KAMP TERCİHİ YAP
-------------------
GSM - Gençlik Servisleri Merkezi

Bu yazıyı paylaşmak ister misin?