Gönüllülerimiz İçin Güzel Çözümler

Gönüllülerimiz İçin Güzel Çözümler

Değerli Kampçımız!

Bildiğiniz gibi pandemi sürecinde Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları ile ilgili uluslararası partnerlerimizle birlikte 1 Haziran 2020'ye kadar bekleme ve süreci izleme kararı alarak sizlere web sitemiz ve sosyal medya kanallarımız ile gelişmeleri paylaşmıştık. Ancak resmi kanallardan vize ve uçak seferleri konusunda net bilgiler gelmemesi sebebiyle bu süreyi 15 Haziran'a uzatmıştık. Konuyla ilgili olarak sizlerin bizden yeni gelişmeleri beklediğiniz gibi bizler de resmi kanallardan ve partnerlerimizden gelişmeleri beklemekteydik.

Mevcut duruma bağlı olarak konuyla ilgili belirsizlik halen devam etmekte olup, biz de sizler gibi süreci yakından takip ediyoruz. Partnerlerimizden gelen genel bir kamp iptali durumu bulunmamakta olup, Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları 2020 kamp kaydınızı 2021 veya 2022 sezonuna sözleşmede belirtilen tüm hak ve yükümlülükler ile birlikte aktarmanızı ya da kampa katılma koşullarını taşıyan bir başka kişiye aynı hak ve yükümlülüklerle devretmenizi olanaklı kılıyoruz.

Böylelikle, her ne sebeple olursa olsun bu yıl kampa katılmak istemeyen ancak kamp kaydını iptal ederek hizmet kesintisi ile maddi kayba uğramak istemeyen kampçılarımız için değerlendirebilecekleri iki alternatif seçenek sunuyoruz:

1) Kamp Hakkımı 2021 veya 2022 Sezonuna Nasıl Aktarabilirim?

- Aktarım dilekçenizi (dilekçe örneği için tıklayınız) kendi el yazınızla yazıp bize e-posta ile göndermeniz yeterli olacaktır. 2021 veya 2022 sezonuna aktarım yapan kampçılardan kayıt için hiç bir ek ücret veya kur farkı talep edilmeyecektir. Dilekçenizde hangi sezona aktarmak istediğinizi lütfen belirtiniz.
- Kamp kaydını 2021 veya 2022 sezonuna aktaran kampçılar 01-30 Eylül 2020 tarihleri arasında online başvuru formunu güncelleyerek kamp kaydını yenilemelidir.

2) Kamp Hakkımı Nasıl Bir Başkasına Devredebilirim?

- Devretmek istediğiniz kişi kampa katılım koşullarını sağlıyor olmalıdır. (Kampa Katılım Koşulları Aşağıdadır).
- Devir işlemi için buraya tıklayarak online devir formunu doldurmanız yeterli olacaktır.
- Kamp kaydını devir alan kişi 01-30 Eylül 2020 tarihleri arasında GSM ile irtibat kurarak online kayıt işlemi ve evrak teslim işlemlerini tamamlamalıdır.
- Devir alan kişiden hiç bir ek kayıt ücretİ ve kur farkı talep edilmeyecektir ve sözleşme koşulları geçerli olacaktır.
(18 Yaş Üstü Sözleşme İçin Tıklayınız.)
(18 Yaş Altı Sözleşmeyi Okumak İçin Tıklayınız.)

2021 dönemi yeni  kayıtlarımız ise 1 Eylül 2020 tarihinde başlayacaktır.

Sağlıklı ve mutlu bir sezon dileriz,

Saygılarımızla,

Kampa Katılım Koşulları:

1) Kampa katılacak kişi 14 yaşından küçük olmamalıdır.
2) Kampa katılacak kişinin uluslararası seyahat engeli bulunmamalıdır.
3) Kampa katılacak kişi en az B1 seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmalıdır.
4) Kampa katılacak kişi gönüllü çalışma motivasyonuna sahip olmalıdır. 

Bu yazıyı paylaşmak ister misin?