COVID-19 Salgınıyla İlgili Önemi Duyuru!

COVID-19 Salgınıyla İlgili Önemi Duyuru!

Sevgili Kampçılarımız,


İçinde yaşadığımız süreçte; Dünya’da ve ülkemiz dahil birçok ülkede baş gösteren Corona virüsü ile ilgili gelişmeleri günü gününe sizlerle birlikte takip etmekteyiz. Şuana kadar özellikle Avrupa'daki partnerlerimizden kamp iptaliyle ilgili hiçbir karar alınmamıştır.

Bu çerçevede kamplarımızın 2020 yılı yaz aylarında planlandığı gibi devam edeceğini öngörmekteyiz. Dolaysıyla; kamp kayıt, tercih ve yerleştirme işlemlerimiz devam etmektedir.


Önümüzdeki Haziran ayında COVID-19 salgınının tüm Dünya genelinde sönümleneceğini ümit  etmekteyiz. Bir başka deyişle; Haziran ayı bizler için karar dönemi olacaktır. Virüs tehlikesinin tamamen veya kısmen ortadan kalkması ve yurt dışı seyahatlerinin resmi merciler tarafından iptal edilmemesi durumunda kampçılarımız planlandığı gibi 2020 yılı yaz aylarına  kamplara katılacaklardır. 


Ancak; Haziran ayında virüs tehdit ve tehlikesinin artarak devam etmesi ve buna bağlı olarak  olarak resmi makamlarca yurt dışı uçuşlarının veya kampların iptal edilmesi halinde; kampçılarımızın ekonomik olarak bir hak kaybına uğramamaları için kayıtları aynı şartlarda gelecek yıla (2021) aktarılacaktır.

Bununla birlikte kampçılarımıza tavsiyemiz şunlardır:
Her şeyden önce kampa katılım sürecinizle ilgili endişe etmemenizi belirtmek isteriz. GSM, kampçılarını mağdur etmemek veya en az mağduriyetle bu süreci atlatmasını sağlamak için elinden geleni yapacaktır.
1) Eğer kayıt olmadıysanız ve kayıt olmaktan çekiniyorsanız:
 ***Gönül rahatlığıyla kayıt olabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, sizi maddi bir hak kaybına uğratmayacağız. Bir kampa kabul dahi almış olsanız, kaydınızı 2021 sezonuna aktaracağız.
2) Eğer kayıt olduysanız ancak tercih yapmaktan çekiniyorsanız:
 ***Gönül rahatlığıyla tercih yapabilirsiniz. Bir kampa kabul alıp bu sezon için katılımınızı garanti altına alabilir, istediğiniz kampa yerleşme imkanınızı koruyabilir; yukarıda belirttiğimiz olumsuz koşulların sürmesi halinde kaydınızı 2021'e aktarabilirsiniz.

3) Eğer bir kampa kabul aldıysanız ancak kamp tarihleriniz ertelenen akademik takvim nedeniyle okul tarihinize denk geldiyse:
 ***21 Temmuz 2020'den önceki bir tarihte başlayan kamplardan birine kabul alan kampçılarımız GSM'ye e-posta ile bildirimde bulunarak yeniden kamp tercih etme talebinde bulunabilirler.

Sağlıklı Günler Dileğimizle,

GSM - Gençlik Servisleri Merkezi Ailesi
16.03.2020

Bu yazıyı paylaşmak ister misin?