2019 KAMP TERCİH DÖNEMİ BAŞLADI!

2019 KAMP TERCİH DÖNEMİ BAŞLADI!

Uluslararası Gönüllü Çalışma Kampları 2019 Yaz Sezonu için kamp tercihlerinizi yapabilirsiniz!

Eğer bir ülke seçerek online başvuru yaptıysanız, evraklarınızı teslim ettiyseniz ve kayıt ücretini yatırdıysanız, lütfen 18 Mart 2019 tarihine kadar kamp tercihlerinizi yapınız.

Eğer kayıt yaptırmadıysanız, hemen kayıt işlemlerinizi tamamlayıp kontenjanlar dolmadan kamp tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Uluslararası Gönüllü Gençlik Kampları için kamp tercihlerinizi yapabileceğiniz bu kılavuz aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermek ve size açık bir yol haritası çizmek için hazırlanmıştır. 

Bildiğiniz gibi kamp tercihlerinizi kolayca yapabilmeniz ve işlemlerinizi daha hızlı yapabilmemiz için dijital bir kamp sistemimiz bulunmaktadır. Bu sistem ile kamp tercihlerinizi çok daha kolay ve basit bir şekilde yapabilecek, aynı zamanda tüm başvuru sürecinizi, bilgilerinizi, evraklarınızı ve bizimle olan iletişiminizi dijital ortamda kolayca sağlayabileceksiniz.

Yeni kamp sisteminizi nasıl kullanacağınız ve kamplarınızı nasıl tercih edeceğinizi aşağıdaki yönergeyi izleyerek yapabilirsiniz.


Lütfen BURAYA tıklayarak kamp tercih sisteminize ulaşın. Karşınıza çıkan giriş konsoluna T.C Kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi yazarak giriş yapın.

Karşınıza tüm kamp başvuru ve tercih dönemini yönetebileceğiniz bir kontrol paneli çıkacak.

Öncelikle yapmanız gereken en önemli şey, profil kısmına girip bilgilerinizi güncellemektir. Bu güncellemeyi yalnızca bir kereye mahsus yapabileceksiniz ve kamp yerleştirme sürecinde sorun yaşamamanız için bu güncellemeyi yapmanız oldukça önemlidir. Yanlış ya da eksik girdiğiniz bilgiler varsa lütfen bu güncelleme esnasında düzeltiniz.

Bir kampa birlikte gitmek isteyen iki kişinin aynı kampları aynı sırayla tercih etmesi zorunludur!

"Başvurularım" kısmında daha önce yapmış olduğunuz ülke başvurusunu görebileceksiniz. Eğer birden fazla ülke başvurusu yapmışsanız burada tüm başvurularınızın listesi karşınıza çıkacaktır.

Kamp tercihi yapmak için lütfen "Detaylar" kısmına tıklayınız.

Açılan yeni panelde "Kamp Seçimi" sekmesine tıklayınız.

Karşınıza bir kamp arama motoru çıkacaktır. Sol tarafta bulunan sütundan kendinize uygun kampları görebilmek için filtreleme işlemi yapabilirsiniz. Sağ tarafta bulunan sütunda ise yalnızca seçtiğiniz ülkeden kampları göreceksiniz. Kamp arama motoru doğum tarihinizi bildiği için yalnızca yaşınıza uygun kampları gösterir. Sadece gitmek istediğiniz tarih aralığını yazdığınızda, o tarih aralığında düzenlenen tüm kamplar karşınıza çıkacaktır. Kamp arama işlemini kamp konularını seçerek de daraltabilirsiniz. Bu filtreleme sistemi ile spesifik olarak bir kamp kodu da yazarak da istediğiniz kampa ulaşabilirsiniz.

Tercih etmek istediğiniz kampların bilgilerine "Detaylar" kısmından ulaşabilir, konumlarını ise "Harita" kısmında görebilirsiniz. Lütfen tercih edeceğiniz kampların detaylarını dikkatlice okuyun ve gitmek istemediğiniz bir kampı tercih listenize eklemeyin. Daha sonra değiştirme imkanınız olmayacaktır. Eğer böyle bir kampa yerleştirilir ve gitmek istemezseniz sözleşmemizin kamp iptal koşulları uygulanacaktır. Lütfen tercih ettiğiniz kamplardan herhangi birisine yerleştirilebileceğinizi unutmayınız.

Kampları tercih ederken cinsiyetinize uygun boş kontenjan olup olmadığını lütfen kontrol ediniz.

Kamplarınızı tercih ettikten sonra "Kamp Tercihlerimi Onayla" butonuna tıklayarak tercihlerinizi kayıt edebilirsiniz. Seçimlerinizi onayladıktan sonra kamp tercihlerinizi değiştirme imkanınız olmayacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra yapmanız gereken tek şey kamplarınızın onaylanması için bizden haber beklemektir. Tercihleriniz arasından bir kampa yerleşip yerleşmediğinizi yine "başvurularım" bölümündeki "kamp tercih durumu" bölümünden takip edebilirsiniz. Bu bölümde "yerleşti" ibaresini görüyorsanız, hangi kampa yerleştiğinizi "detaylar" kısmından görebilirsiniz.

Lütfen 18 yaş altı kampların tamamında, 18 yaş üstü kamplarda ise nadiren ekstra ücret olabileceğini unutmayınız. Ekstra ücret bilgileri kamp bilgilerinde yer almaktadır.

18.03.2019 tarihine kadar kamp tercihlerinizi yapmanızı tavsiye ederiz.

GSM - Gençlik Servisleri Merkezi

Bayındır 2 Sokak 45/9 Kızılay, Ankara

outgoing@gsm.org.tr

www.gsm.org.tr

Bu yazıyı paylaşmak ister misin?